Home Inne Relacja z darmowego warsztatu hipnozy (zdjęcia)

Relacja z darmowego warsztatu hipnozy (zdjęcia)

3

Uczestnicy szkolenia na Uniwersytecie Warszawskim odpłynęli w trans!

Testy podatności, hipnoza dyrektywna, wyłączanie bólu, czy środki lingwistyczne używane w hipnozie – to i wiele więcej poznali uczestnicy szkolenia prowadzonego przez hipnotyzera Michała Cieślakowskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Organizatorem było Studenckie Koło Psychologii Sądowej działające na wydziale psychologii UW.

Ze wstępu wolnego skorzystało, na moje oko, ponad 100 osób (ocenić możecie to sami oglądając poniższą fotorelację). Jedną z pierwszych technik jaką mieli okazję poznać uczestnicy szkolenia był test podatności. Trener reklamował go jako umiejętność koncentracji i tworzenia wyobrażeń. Choć jak zaznaczył, nie jest to test mierzący te zdolności. Polegał on na sugestii dotyczącej lekkiej i ciężkiej ręki, jak można zauważyć na zdjęciu, wiele osób doskonale zareagowało na tę sugestię i po chwili jedna ręka powędrowała do góry, druga zaś do dołu ku zdziwieniu niektórych (sądzili, że ich ręce nadal są na tym samym poziomie).

W dalszej części spotkania poznaliśmy techniki hipnozy dyrektywnej oraz metodę Dave Elmana, która jest zawsze mocnym punktem szkoleń Michała Cieślakowskiego, ponieważ uważa ją za jedną z najlepszych na świecie. Poza samą hipnozą były także interesujące doświadczenia związane z wyłączaniem bólu. Osobnik, który sam zgłosił się do badania niemal nie zemdlał z wrażenia, gdy zobaczył, że na jego ręku znajduje się ślad po silnym uszczypnięciu, którego nie czuł! Na jego szczęście hipnotyzer nie wbił mu igły, co na tego typu pokazach jest możliwe i niegdyś praktykowane przez hipnotyzerów na całym świecie (oczywiście taka osoba hipnotyzowana musiała podpisać przed pokazem odpowiednie papiery). Jak zażartował trener – za szczypanie nikt mu jeszcze sprawy w sądzie nie wytoczył 😉

Długo by jeszcze opowiadać o tym co działo się na tym warsztacie. Obejrzyj zdjęcia i poczuj tą hipno-atmosferę :)!

[wzslider]

 

Chcesz wziąć udział w szkoleniu Michała? Śledź na bieżąco e-hipnoza.pl. Dołącz do mojej strony na facebooku – http://www.facebook.com/zakontaktowani oraz znajdź na stronie hipno-newsletter i zostaw swój e-mail. Do zobaczenia 😉

tags:

Komentarze(3)

 1. Rzeczywiście, widać po ludziach – każdy uśmiechnięty a atmosfera musiała być bardzo dobra.

  Jedyne co mnie dziwi ze ludzie woleli siedzieć z tyłu a nie z przodu^^

 2. Zastanawiam się, czy odwiedzacie czasem miasto Lublin? Wiem, że 7-8 sierpień 2010r. odbyły się warsztaty hipnotyczne, prowadzone przez Michała.
  Czy planowane jest jakieś podobne spotkanie w tym roku w obrębie miasta Lublin?
  pozdrawiam wszystkich

  P.S.
  Ciekawa relacja, a co do ludzi- może poprostu się boją, że HYPNOTYZER posiądzie ich dusze, hihi… ;p

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.