Home Inne Rozmowy w toku – hipnoza

Rozmowy w toku – hipnoza

9

tvnCzy każdy może hipnotyzować jak Jurij? Jak nauczyć się hipnotyzować? Jaka technika jest najlepsza? Co hipnoza może, a czego nie może?

Ponieważ dzisiaj trafi tutaj masa świeżaków zmotywowana obejrzeniem rozmów w toku gdzie pojawiły się nasze rodzime gwiazdy z dziedziny hipnozy (początek programu o 15:55  na Tefałenie). Tworzę tę notkę dla was i dla ciebie też, byś mógł zadać dowolne pytanie dotyczące hipnozy, a nawet osoby któregoś z hipnotyzerów. Jak będzie trzeba to ocenimy ich poczynania nawet pod względem etycznym. Nie ma dzisiaj rzeczy, o które nie można spytać, wyłączając oczywiście pytania głupie 🙂

Będę odpowiadał na wszystkie wasze pytania, będę wskazywał artykuły, które pytania będą dotyczyły. Nawet jeśli ktoś spyta „jak hipnotyzować?” to ja mu odpowiem, nawet jeśli spyta o mój rozmiar nogi i czy to prawda, że jest idealnym rozmiarem dla hipnotyzera, to również odpowiem mu, że jest to prawdą.

Dzisiaj pytania, a jutro zrobię analizę tego co działo się w programie o godzinie bliżej nieznanej, ale zapewne o standardowej porze. Będę również o tym informował na blipie, a jak ktoś nie chce by go coś ominęło, to zapisuje się do subskrypcji i informacje o nowym artykule dostanie na e-mail.

Komentarze(9)

 1. Czasami mój system antyspamowy nie przepuszcza komentarza, a więc informuje, że trzeba cierpliwie poczekać, aż sprawdzę co tam jest i uwolnię komentarz. Może system irytują emoty typu – :P? Kto wie… Kto wie…

  ja: jak hipnotyzować ? 😛

  Po primo trzeba wiedzieć czym jest hipnoza, a więc – http://www.hipnoza.ttd.pl/hipnoza-autohipnoza/ i http://www.hipnoza.ttd.pl/sugestia-autosugestia/ i http://www.hipnoza.ttd.pl/prawa-hipnozy/

  Po drugie primo, trzeba sprawdzić, czy ludziki są podatne http://www.hipnoza.ttd.pl/testy-podatnosci/

  Po trzecie primo, trzeba wiedzieć jak osoba hipnotyzera powinna się zachować http://www.hipnoza.ttd.pl/jak-zostac-hipnotyzerem/ i http://www.hipnoza.ttd.pl/jak-zahipnotyzowac-moja-pierwsza-hipnoza/

  Po czwarte primo, należy wybrać sobie dowolne techniki i sugestie, które to znajdują się w dziale „hipnoza w praktyce”.

  Miłej zabawy 🙂

 2. Adrian Paszczyk: Po drugie primo, trzeba sprawdzić, czy ludziki są podatne

  Hmm… Troszkę ogólnie. Podatne ludziki mają być na hipnozę, czy sugestię?
  W swojej książce „Hypnotherapy” Dave Elman zawarł myśl, ie podatnym można być na sugestie – nie na hipnozę. Jego zdaniem aby zahipnotyzować obiekt należy spełnić trzy warunki:
  1. potrzebna jest zgoda hipnotyzowanego
  2. musi zaistnieć komunikacja między obiektem a hipnotyzerem
  3. (najważniejsze) osoba musi być wolna od obaw związanych z hipnozą

  PS. Widzę, że już się zaczynają ludzie po programie schodzić 😉

 3. Tak, ująłem to ogólnie, bo miałem nakreślić kierunek, który pokaże „jak hipnotyzować?”. Test podatności na hipnozę, jest dla mnie równoznaczny z testem podatności na sugestie. Taki test sprawdza gotowość do realizowania sugestii. Kiedy ktoś ma obawy, to nie będzie gotowy, nawet przy teście, do realizowania sugestii.

 4. Jester:

  1. potrzebna jest zgoda hipnotyzowanego
  2. musi zaistnieć komunikacja między obiektem a hipnotyzerem
  3. (najważniejsze) osoba musi być wolna od obaw

  i to jest w dużej mierze owa podatność na sugestie – dlatego nie jest ona stała i określona ddla jednej osoby, tylko dla pary hipnotyzer-hipnotyzowany. jeśli hipnotyzer wyeliminuje strach, budzi zaufanie i ma dobry kontakt z hipnotyzowanym jego sugestie będą szybciej i lepiej wypełniane.
  testy podatności nie informują tak na prawdę kto jest podatny na sugestie, tylko kto jest podatny na sugestie tego konkretnego hipnotyzera, w danym momencie.

 5. Czy po prostu patrzenie się komuś w oczy, mówienie (tak jak w instrukcjach) itp. wystarczy by wprowadzić człowieka w trans?

  Czy istnieje coś takiego jak ‚poczucie zespolenia’ ?

  I czy korzystając tylko z instrukcji na tej stronie i ćwicząc uda nam się chociaż w nie wielkim stopniu nauczyć hipnozy?

  Ps. prosze o odpowiedzi 😉

  Świetna strona testowałam ‚moja pierwsza hipnoza’ (czy coś w podobie) i sie udało ;D
  Bardzo mnie interesuje hipnoza, i tylko dzieki tej stronie moge się o niej czegos dowiedzieć ;]

 6. Cathy: Świetna strona testowałam ‘moja pierwsza hipnoza’ (czy coś w podobie) i sie udało

  To zdaje się być odpowiedzią na twoje pytania 🙂

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.