Home Hipnoza w praktyce Testy podatności

Testy podatności

6

brak zdjęciaNajpierw sprawdź, czy osoba którą chcesz zahipnotyzować ulega Twojej sugestii.

Testy podatności, są jedynie używane w hipnozie scenicznej, aby hipnotyzer mógł szybko wyselekcjonować takie osoby, które od razu będą gotowe do współpracy. W innych przypadkach testy podatności są zupełnie nie potrzebne, aczkolwiek jest to dobry wstęp do każdej hipnozy.

Sklejone dłonie

Jest to najpopularniejsza metoda wśród hipnotyzerów scenicznych. Polega na tym, że osoby testowane mają spleść ręce, wtedy hipnotyzer podaje sugestie. „Proszę spleść ręce. Niech każdy z was, wyobrazi sobie teraz imadło, którego wnętrze jest posmarowane klejem. Jeśli będzie wam łatwiej, zamknijcie oczy. Imadło to w tej chwili zaczyna się powoli zaciskać, za chwilę zaciśnie się bardzo mocno, tak jak wasze dłonie, właśnie teraz zaciskają się jak imadło, a kiedy się ono zamknie całkowicie, rozplecenie rąk będzie niemożliwe, będą bardzo silnie splecione i nie będzie można ich rozdzielić. Niech imadło w waszym wyobrażeniu zaciśnie się i od tej chwili otworzenie jego jest niemożliwe, skleiło się tak jak wasze dłonie teraz i żadna próba otwarcia go tak jak i waszych dłoni nie powiedzie się, a spowoduje jeszcze silniejsze działanie i jeszcze silniej będą zaciskać się. Spróbujcie rozpleść dłonie.”

Bujanie

Prosimy grupę osób, by ustawiła się obok siebie zachowując odpowiednią odległość. Następnie prosimy, by zamknęły oczy i dały się ponieść wyobraźni skupiając w tej chwili na głosie hipnotyzera. „Wyobraźcie sobie, że jesteście na łące, niech to będzie znana wam łąka, na której widzicie wyraźnie naturę znajdującą się wokół was, możecie odczuwać i słyszeć wszystko to, co znajduje się w waszym wyobrażeniu. (po chwili) Teraz zamieńcie się w drzewa, które zaczynają się chwiać we wszystkie strony pod wpływem wiatru, który zerwał się na łące, wiatr jest tak silny, że nie możecie tego chwiania opanować i poruszacie się dokładnie tak samo jak drzewo w waszym wyobrażeniu.” Wiadomo, osoby nie podatne, nie będą się chwiać, osoby podatne oczywiście będą się bujać na wszystkie strony, im bardziej tym lepiej.

Opadanie

Prosimy, by osoby ustawiły się jedna obok drugiej, potrzebny będzie nam asystent, który będzie asekurował z tyłu opadające osoby. Mówisz przed testem. „W ciele każdego człowieka istnieje magnetyzm, punktem tego magnetyzmu jest szyja, a dokładniej jej tylna część. Drugim punktem o równie silnym działaniu magnetycznym są dłonie. Za chwilę pokażę wam na czym to polega, osoby u których działanie magnetyczne będzie silne, będą najlepszym materiałem do hipnotyzowania. Kiedy zbliżę rękę do tylnej części szyi, a następnie delikatnie odsunę ją, poczujecie jak coś tajemniczego ciągnie was do tyłu, będzie to właśnie wspomniany przeze mnie magnetyzm, nie bójcie się opaść, zaufajcie mi, za wami będzie stał mój asystent i będzie was asekurował.” Podchodzisz do każdej osoby, dotykasz dłonią tylnej części szyi i patrzysz się w jej oczy, jeśli nie opada, to odpada z zabawy jaką jest hipnotyzowanie, jeśli opada to prawdopodobnie zareaguje na masę innych sugestii. Można jeszcze wzmocnić efekt po przytknięciu dłoni mówiąc, że „teraz zacznie działać siła, która ciągnie cię do tyłu” i odsuwasz w tym momencie rękę.

tags:

Komentarze(6)

 1. Podoba mi się ten artykuł, co prawda wszystko wiedziałem, ale jest fajny:)

  Co do opadania, ja nie mówię nic, po prostu dotykam szyi i odciągam rękę do tyłu – tak wychwytuje najbardziej podatnych. Podpatrzyłem tą technikę na filmikach:)

  Sporo tu daje jakie wrażenie sprawiasz, warto pokazać że masz „magiczną” moc. Na ulicznej np. zawsze zachęcamy ludzi hipnotyzując siebie i jak pokazujesz widzom że to działa, to nie dość że na nich działa lepiej, to przyjmują nawet takie same pozycje/postawy:P

 2. tkoras: Co do opadania, ja nie mówię nic, po prostu dotykam szyi i odciągam rękę do tyłu – tak wychwytuje najbardziej podatnych. Podpatrzyłem tą technikę na filmikach:)

  Tak jest nawet lepiej. Gdy pisałem artykuł robiłem to ze świadomością, że pierwsze próby nie muszą być udane, a przykład z artykułu te szanse zwiększa.

  Ten test podatności często wykorzystuje Jurij Mokriszczew, co miałem okazję obserwować. Sam też bardzo nabrałem przekonania do tej metody. Jest to świetny wstęp do hipnozy 🙂

 3. od 3 dni interesuje sie hipnozą i na tej stronie można się sporo dowiedzieć jeszcze posiedze na niej tydzień i opanuję wszystko a potem zacznę trenować na przyjaciołach

 4. Ja dopiero zaczalem sie tym interesowac , jak szukalem jakiegos tematu z kolegami . poczytalem troche i zaczynam rozumiec o co chodzi w hipnozie . dzieki za porady .

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.