Dawka błyskawicznych indukcji od Michała Cieślakowskiego wraz z pokazówką na filmie. Przeczytać, obejrzeć i praktykować.

Założenia:
– Jak sama nazwa wskazuje “błyskawiczne” oznaczają, że należy je wykonywać bardzo szybko. W zasadzie czym szybciej wykonasz indukcję, tym twój pacjent (bądź pac jętka) poleci głębiej
– PRZED (alternatywnie w trakcie, jeśli struktura indukcji na to pozwala) daj sugestię przedhipnotyczną “Na słowo ŚPIJ zamkniesz oczy, rozluźnisz całe ciało i umysł bardzo łatwo i szybko”, lub odpowiednio zmodyfikowaną na Twoje potrzeby.
– Słowo ŚPIJ dajesz zawsze w momencie HIPERSUGESTYWNOŚCI, który pojawia się przy okazji szoku peptydowego, konfuzji, złamania wzorca, czy przesilenia świadomości. Trwa od przeważnie bardzo krótko.
– Czym więcej tych elementów nałożysz na siebie tym lepszy efekt
– ZAWSZE i OD RAZU po słowie ŚPIJ musi nastąpić pogłębienie transu poprzez słowa “głębiej”, czy “głęboko”. Np. “ŚPIJ głęboko rozluźnij ciało odprężasz umysł teraz głębiej” – zupełnie jakby to było jedno ciągłe zdanie.
– Dezorientacja błędnika również zwiększa potencjał sugestywności. Wywołasz ją odchylając głowę osoby hipnotyzowanej.
– Opadanie w dół jest bezpośrednio związane z pogłębianiu transu. Przy pociągnięciu osoby by znalazła się (a przynajmniej jej głowa) w niższej pozycji – zwiększa skuteczność. Pamiętaj, że nie zawsze możesz to wykonać. Przed indukcją zapytaj o zdrowie kręgosłupa.
– Jeśli nasza “ofiara” stoi i chcemy aby po sugestii stała nadal KONIECZNIE dajemy sugestię, że na słowo śpij jak i podczas tego transu będzie mogła cały czas utrzymywać pozycję pionową

Przebieg wybranych indukcji błyskawicznych
bez nawiasów – Twoje słowa
[ ] – Twoje czyny
( ) – info dodatkowe

Indukcja z handshake interrupt wersja “machanie”

[podajesz rękę (może być np. gdy pytasz o imię) i cały czas machasz] Skoncentruj się na środku mojego czoła, bardzo dobrze wiesz, że na słowo śpij rozluźnisz się naprawdę głęboko a teraz zauważyć możesz swój oddech… [kontynuujesz potwierdzanie rzeczywistości i dawanie sugestii co chwilę sprawdzając czy “ofiara” nie zaczęła machać za Ciebie (robisz to rozluźniając swoją rękę). Jeśli tak to przerywasz swoje słowa (możesz przerwać nawet w pół zdania, czy w pół słowa) i stanowczym (ale niezbyt silnym) pociągnięciem, ciągniesz za rękę w swoim kierunku] ŚPIJ [by osoba pochyliła się do przodu / spuściła głowę / bądź opadła na ziemie (w tym wypadku asekurujesz)] głęboko rozluźniając ciało i umysł idziesz głębiej w trans…

Indukcja “Nacisk dłoni”

Połóż swoją dłoń na mojej dłoni [wystawiasz prawą dłoń]. Za chwilę policzę do 3, a ty na liczbę 3 będziesz naciskał swoją dłonią w dół. Ja będę robił przeciwwagę. 1… 2… 3… naciskasz w dół zamknij oczy [wyciągasz rękę spod ręki osoby] ŚPIJ głębiej jeszcze głębiej, właśnie tak (osoba może również napierać ręką do przodu i wtedy dla zwiększenia efektu możesz dodatkowo pociągnąć ją lewą ręką za ramię powodując jej tułów z głową opadnie w dół (pamiętaj o zdrowym kręgosłupie))

Indukcja “Elektromagnes”

Wyciągnij ręce przed siebie zaciskając pięści (możesz pokazać jak). Za chwilę zamkniesz oczy i będziesz wyobrażał sobie, że twoje ręce są z metalu, bądź że trzymasz jakieś metalowe przedmioty, a ja umieszczę w tym miejscu [pokazujesz przestrzeń centralnie pomiędzy rękoma] elektromagnes. Powiedz co robi elektromagnes z metalem (odpowiada “przyciąga”). Bardzo dobrze zamknij oczy i wyobraź sobie swoje metalowe ręce przed sobą bądź jak trzymasz metal, ja umieszczam pomiędzy nimi wielki elektromagnes włączony i zaczynam zwiększać jego moc teraz (gdy zauważasz, że ręce zaczynają się poruszać) zauważasz, że Twoje ręce są przyciągane do środka, gdy się zetkną to automatycznie rozluźnisz się o wiele bardziej zwiększam teraz moc magnesu… [kontynuujesz “zwiększanie mocy” przeplatając z potwierdzaniem rzeczywistości do momentu, gdy ręce są już bardzo blisko siebie. Wtedy szybkim ruchem łapiesz je obie, łącząc ze sobą i jednocześnie ciągniesz (przy zdrowym kręgosłupie), bądź opuszczasz w dół] ŚPIJ głębiej rozluźniony głęboko.

Indukcja “Kołowrotek”

Wyciągnij ręce przed siebie. Za chwilę cały czas patrząc na przestrzeń pomiędzy swoimi rękoma będziesz wykonywał kołowrotek. Ja Ci będę dawał bardzo proste polecenia. Szybciej, wtedy przyśpieszasz; Wolniej, wtedy zwalniasz; oraz Druga, abyś zmienił kierunek kręcenia. Rozumiesz ? (odpowiedź “tak”) Zacznij kręcić… szybciej… wolniej… druga… druga… szybciej… szybciej [delikatnie przyśpieszasz, a po chwili bardzo przyśpieszasz szukając “konfuzji” na TWARZY osoby hipnotyzowanej. Gdy “grymas” się pojawia od razu prawą ręką opuszczasz ręce hipnotyzowanego w dół, a lewą zasłaniasz oczy] Śpij! Głębiej, głębiej, głębiej…

Indukcje by Michał Cieślakowski

W praktyce