płeć i wiekPodczas gdy wy wypełnialiście ankietę, ja przebierałem nóżkami nie mogąc doczekać się jej wyników. Dlaczego? Sprawdź.

Już od dłuższego czasu w głowie roiło mi się od pomysłów na rozwój e-hipnoza.pl. Nie da się jednak robić tego bez rozmowy z wami, bez waszych sugestii i oczekiwań. Ankieta w tym wypadku to najbardziej naturalny sposób, po który będę sięgał kilka razy w roku, ale również posłużę się innymi metodami, ale o tym za chwilę. Najpierw analiza wyników ankiety przeprowadzonej w dniach 2-8 stycznia 2013 roku.

Większość czytelników e-hipnoza.pl to mężczyźni (69%). 41% odwiedzających to osoby w wieku 19-25 lat. 22% osób zaznaczyło, że ma 36-50 lat.

płeć i wiek

Tworzę tę stronę od lat, ale muszę przyznać, że kolejne wyniki zaskoczyły mnie. 88% osób jest zainteresowanych autohipnozą. Następnie 78% interesuje się czysto hipnozą, oraz 73% rozwojem osobistym. Pytanie o świadomy sen wstawiłem jako ciekawostka, ale okazuje się, że aż 43% osób jest zainteresowanych również tą działką. Poza zaskoczeniem szczerze uradowałem się takim wynikiem, ponieważ autohipnoza to mój konik i już od dłuższego czasu zajmuję się tworzeniem technik w jej zakresie.

kategoria zainteresowań

W połowie ankiety spytałem was o funkcjonalność i wiarygodność strony. Zdawałem sobie sprawę, że warto byłoby rozwinąć o co w tym punkcie pytam. Poprawa funkcjonalności strony to był w ubiegłym roku mój nadrzędny cel. Chciałem zrobić stronę czytelną, prostą, szybką i z różnymi kanałami dostępu. Dostrzegam jeszcze wiele luk, a wynik na obecnym poziomie napawa mnie optymizmem. Z wiarygodnością również nie jest źle, powinienem jednak uzupełnić pytanie o to, co jest niewiarygodne, hipnoza sama w sobie czy przedstawiane techniki?

wiarygodność i funkcjonalność

53% korzysta z newslettera i to kolejna wiadomość, która mnie ucieszyła. Droga mailowa w najbliższym czasie ma być nie tylko drogą informującą o zmianach na e-hipnoza.pl. Zamierzam również wykorzystać listę mailingową do przesyłania technik, porad, czy nawet instruktarzy. Oczywiście materiały te będą zupełnie bezpłatne, a dla mocniej zainteresowanych przygotuję jeszcze większą dawkę materiałów płatnych. Co ciekawe, osoby które korzystają z takich źródeł jak Facebook czy newsletter mimo wszystko odwiedzają e-hipnoza.pl co jakiś czas. Tylko 3 osoby były na stronie pierwszy raz, co znaczy, że ankietę wypełnili głównie stali bywalcy.

źródła

W bieżącym roku chcę znacznie poszerzyć ofertę e-hipnoza.pl. Chcę by znajdowały się tu wartościowe materiały, których nie możecie nigdzie znaleźć. Materiały te będą miały proste zadanie – muszą być dopasowane do ciebie i trafiać w konkretny problem. Co ważne dla mnie, chciałem dowiedzieć się za pomocą jakich źródeł chcesz tą wiedzę zdobyć. 71% zaznaczyło opcję e-book. To dobra metoda na pozyskanie wiedzy, również jedna z moich ulubionych. Lubię dostać wartościowy materiał w przystępnej cenie. Dobrze jednak gdy mam wcześniej okazję zaznajomić się częściowo z materiałem za darmo, by nie kupować kota w worku, podobnie będzie na e-hipnoza.pl. Kolejne najczęściej wybierane kategorie to nagrania audio i wideo. Myślę, że jest to kwestia do zrealizowania w bieżącym roku, choć z pewnością nakład pracy na takie rozwiązanie będzie zdecydowanie największy. 57% osób jest zainteresowanych tym, co na stronie regularnie się znajduje – oferty szkoleń grupowych.

jakie materiały interesują

Cieszę się, że większość osób nie zaznaczyło, że interesują ich tylko darmowe materiały. To oznacza, że warto będzie tworzyć dla was takie produkty i usługi, które spełnią oczekiwania. Jak już wcześniej pisałem, nie będziecie musieli martwić się, że kupujecie kota w worku, duża część oferowanych materiałów będzie zupełnie za darmo. Szczegółów tutaj jeszcze nie zdradzę, ponieważ cała polityka funkcjonowania e-hipnoza.pl jest przygotowywana w oparciu o obecne i potencjalne możliwości. Nie będę się jednak ociągał i pierwsze informacje będą w ciągu najbliższych dni i tygodni. 39% osób deklaruje, że jest gotowa wydać od 30 do 100 zł na oferowane produkty i usługi. Natomiast 24% osób wydałoby 201-500 zł.

ile wydasz

Śmiało mogę stwierdzić, że najcenniejsze w całej ankiecie były odpowiedzi w pytaniach otwartych. Chętnie dzieliście się swoimi spostrzeżeniami i sugestiami, które zajęły łącznie kilka stron formatu A4. To czego wam brakuje na stronie to nagrań audio i wideo, poradników, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, kalendarium szkoleń, przykładów indukcji hipnotycznych, podstaw działania w hipnozie, więcej szkoleń. Najwięcej sugestii dotyczyło autohipnozy, chcecie więcej poradników, konkretnych technik jej osiągania, a także technik autohipnozy pomagających w rozwoju osobistym. Chcecie by hipnoza była bardziej przystępna i możliwa do wykorzystania w życiu codziennym. Sugestii tych nie zacytuję, ale wszystkie uważnie przeczytałem, kilkanaście najważniejszych punktów zanotowałem. Uwzględniając je będę tworzył e-hipnoza.pl taką jak chcesz.

Trochę planów na przyszłość przemyciłem w niniejszym artykule, o bardziej szczegółowych będę informował na bieżąco. Bądź w kontakcie, a nic cię nie ominie 🙂