Home Hipnoza w praktyce Indukcje „handshake interrupt”

Indukcje „handshake interrupt”

14

handshakeNiesamowita metoda wprowadzania w trans. Niespodziewanie, głęboko i błyskawicznie. Rekreacyjnie, na ulicy, czy na scenie – teraz już tylko od Ciebie zależy czy i gdzie będziesz jej używał.

Zaprezentuję dwie metody indukcji wykorzystujące niespodziewane przerwanie powitania/pożegnania (handshake, czyli podanie ręki) i szybkie wprowadzenie w trans. W obu używamy zaskoczenia hipnotyzowanego i obie, jak wszystkie błyskawiczne techniki indukcji, wymagają odpowiedniego zachowania hipnotyzera. Musimy zachowywać się z całkowitą pewnością siebie i pewnego rodzaju „wyższością” – musimy zostać przez hipnotyzowanego uznani za autorytet, jeżeli chodzi o sprawy hipnozy. Szczególnie ważne jest to w pierwszej metodzie:

Metoda pierwsza

(Zauważcie podobieństwo do tej indukcji). Podaj hipnotyzowanemu rękę, a kiedy on wyciągnie swoją, chwyć ją i odwróć dłonią w kierunku twarzy, w odległości ok. 20-25cm.Twoje ruchy muszą być szybkie i pewne siebie, ale nie gwałtowne. Teraz pokaż palcem (swoim ;-)) na środek dłoni i mów szybko i płynnie: „Patrz tutaj! Czujesz jak cała twoja uwaga koncentruje się na tym punkcie, a dziwne rozluźnienie wypełnia całe twoje ciało. Patrz ciągle na dłoń! Dobrze, patrz na ten punkt. Czujesz jak powoli twoje powieki stają się coraz cięższe. [powoli zacznij przybliżać dłoń do twarzy] Tak, coraz cięższe. Patrz na dłoń. Czujesz jak powoli się ona przybliża do twarzy. Kiedy jej dotknie wejdziesz głęboko w trans. Tak… rozluźnienie… patrz na dłoń… bardzo dobrze… przybliża się… [dłoń dotyka twarzy] Śpisz. Twoja głowa opada bezwładnie. Jesteś w transie.” Całość wykonana poprawnie zajmie ok. minuty, indukując średni/głęboki trans.

Metoda druga

Czas na coś szybszego. (A teraz podobieństwo do tej indukcji :-)) Wyciągnij rękę i uściśnij dłoń hipnotyzowanego. Zrób to luźno i swobodnie, z uśmiechem na twarzy, a najprawdopodobniej on zrobi to samo. Uśpisz w ten sposób jego uwagę – wesoły, przyjacielski facet (dziewczyna) nie może przecież sprawiać żadnego niebezpieczeństwa. Teraz musisz działać szybko: przysuń się do niego gwałtownie i powiedz głośno i wyraźnie „ŚPIJ!”. Lewą ręką przytrzymaj głowę hipnotyzowanego i nie przestawaj mówić! „Twoja głowa bezwładnie opada, ciało się rozluźnia, a ty wchodzisz głęboko, głęboko w stan relaksacji; jesteś spokojny i całkowicie rozluźniony – jesteś w transie i słuchasz moich sugestii…”

Wykorzystanie technik i bezpieczeństwo

Powyższe techniki pozwalają na wprowadzenie w trans praktycznie każdego, w zwykłej, codziennej sytuacji. Jednak nie można ich nadużywać. Możesz zahipnotyzować dla rozrywki kolegę w pracy/szkole, wydasz mu parę zabawnych sugestii, rozerwiesz się, wszyscy się pośmieją, będzie wesoło… i nigdy więcej nikt nie poda ci ręki. Ludzie zaczną się ciebie bać – niby będą się śmiali, wytłumaczysz im, że tak naprawdę nie możesz zahipnotyzować nikogo, jeśli ten tego nie chce, itd… ale lęk zostanie. Czy aby na pewno to był twój cel? Te techniki to potężne narzędzie, ale trzeba się umieć nim posługiwać.

Inną sprawą jest bezpieczeństwo hipnotyzowanego. Ponieważ zwykle gdy podajemy komuś rękę stoimy, należy przypilnować, by ten, słysząc sugestię „śpij!” nie przewrócił się nam na środku pokoju rozbijając sobie głowę o kant stołu. Zawsze należy uważać hipnotyzując stojącą osobę, szczególnie używając technik błyskawicznych. Przecież nie chodzi o to, żeby zrobić komuś krzywdę.

A teraz, skoro poznałeś tajniki tej genialnej techniki i wiesz, jak używać jej bezpiecznie – do dzieła… „ŚPIJ!” 😉

Komentarze(14)

 1. Witam jestem tu nowy i szukam kogoś do rozmowyy(pytań z mojej strony)kogoś co zna się już troche na hipnozie i robił to nie raz jeśli jest ktoś taki to pisać gg: 3880483 mail bobi116@wp.pl mam sporo pytań

 2. Chciałbym o coś spytać i o czymś powiedziec…
  Mam 12 lat chciałbym jednak się nauczyć tej drugiej techniki handshake interrupt. Teraz mam takiego stracha że jak nie wyjdzie to się zbłaźnie.Z drugiej strony to niewiem jak kogos wybudzić.Czy za pierwszym razem mi to wyjdze??
  Chciałbym aby ktoś odpowiedział na moje pytania

 3. tzn jakos nie wierze ze podam komus reke nagle sie przysowam mowie spisz,a on pada na ziemie… Juz predzej padnie ze smiechu
  Ta cala hipnoza kojarzy mi sie z 1 wielka bajka ;/

 4. Skoro te indukcje można wykonać w dowolnej sytuacji to dlaczego ciągle i wszędzie powtarzane jest że potrzebna jest zgoda hipnotyzowanego? lub na odwrót jak ktoś woli.

  Jak coś źle zrozumiałem i zadaje głupie pytania to przepraszam.

 5. dada:
  wszystko fajnie ale jak potem wybudzić tom osobę z transu

  Gdybyś waćpan przeczytał inne artykuły na stronie, wtedy to silnie bezsensowne pytanie nie miałoby racji bytu. Ale tego nie zrobiłeś. A skoro tego nie zrobiłeś, dlaczego jesteś na stronie indukcji, która wymaga chociaż odrobiny wiedzy i doświadczenia?

  Nie ma problemu wybudzić „tą” osobę z transu, o czym będziesz miał okazję, jak liczę, przeczytać.
  Pozdrawiam
  Matt

 6. hmm mam jeden problem ;/ nie wychodzi mi to hmm pewnie robie coś nie tak poprosiłem koleżankę by przybiła mi piątke chwyciłem ją za dłoń i powiedziałem to co cytuje „Patrz tutaj! Czujesz jak cała twoja uwaga koncentruje się na tym punkcie, a dziwne rozluźnienie wypełnia całe twoje ciało. Patrz ciągle na dłoń! Dobrze, patrz na ten punkt. Czujesz jak powoli twoje powieki stają się coraz cięższe. [powoli zacznij przybliżać dłoń do twarzy] Tak, coraz cięższe. Patrz na dłoń. Czujesz jak powoli się ona przybliża do twarzy. Kiedy jej dotknie wejdziesz głęboko w trans. Tak… rozluźnienie… patrz na dłoń… bardzo dobrze… przybliża się… [dłoń dotyka twarzy] Śpisz” niestety nic sie nie udało zaczęła się smiać O_o co robie nie tak ?

 7. Dejwid – Jakbyś czytał uważnie,wszystko i zrozumiale to byś wiedział że żeby wykonać pierwszą metodę musisz być autorytetem dla tej osoby.Polecam ci już bardziej drugą metodę. A tak w ogóle powinieneś jako początkujący nie brać się za szybkie indukcje hipnozy bo do tego trzeba mieć chociaż trochę doświadczenia.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.