kochać siebieJak wielką miłością darzysz samego siebie? Bynajmniej nie o masturbację pytam. Szczera, prawdziwa miłość do samego siebie.Tworzymy swoje romantyczne idealne miłości, a czy sami dla siebie jesteśmy tacy jakbyśmy tego pragnęli, czy wobec siebie również kreujemy idealny obraz miłości?

Czy kocham siebie?

Zadaj sobie to podstawowe pytanie. Nie chodzi tutaj jednak o odpowiedź „nooo, kocham siebie co wieczór”. Pytanie to ma w sobie głębsze znaczenie. Darzyć siebie miłością to akceptować swoje choćby niedociągnięcia cielesne (wobec innych ludzi bywa to zdecydowanie brutalniejsze spojrzenie :)), być dla siebie najwspanialszą osobą po przez realizowanie swoich pragnień. To szanowanie swojego ciała i umysłu. Czy w takim razie twoje życie wygląda tak jak chciałbyś by wyglądało? Jeśli siebie kochasz, czy nie powinieneś robić wszystkiego by twoje życie było zgodne z twoimi pragnieniami i wyobrażeniami świata, a przy tym zadbać o to by żyć zdrowo? Dla miłości niektórzy są w stanie zrobić wszystko, ale ja w to nie wierzę. Nie uwierzę w to osobie, która nie jest w stanie zrobić wszystkiego dla siebie, bo tylko taka zna swoje możliwości, jest spełniona i wie czego chce. W takim razie jak może zrobić wszystko dla kogoś? Chyba, że wszystkim są mizerne wyniki.

Ja kocham siebie

Czasami jestem na siebie zły, czasami mam ochotę zbić samego siebie. Wynika to z miłości jaką darze samego siebie, bo bardzo mi zależy na powodzeniu, na dotarciu do wyznaczonych celów. I niech mi się tylko znajdzie jakiś idiota co powie, że to czysty egoizm. Żaden to egoizm i zapewniam was, z ludźmi którzy kochają samych siebie osiągnięcie więcej niż z tymi, którzy tego nie rozumieją i mówią „to egoizm”, bo nie wypada głośno mówić „kocham siebie”. To jednak nic innego jak dążenie do szczęścia, spełnianie swoich pragnień, chęć zdobywania wszystkich najwspanialszych rzeczy na tym świecie. Nie należy jednak zapominać o ekologii życia, czyli żyć tak by nie robić krzywdy innym.
Zdrowo się odżywiam, dbam o kondycję, dbam o swój rozwój osobisty, dbam o to by innym ze mną było dobrze i nie zawaham użyć wszelkich dostępnych środków by żyło mi się wspaniale 🙂 Jesteś w stanie teraz to sobie obiecać? Jesteś w stanie żyć tak by z samym sobą było ci dobrze? Jeśli nie jesteś w stanie sobie tego obiecać jesteś w kupie i lepiej szybko to zmień.