human-brain-2Rozmawiając z moją koleżanką na temat ćpunów nasunął mi się pomysł na ten artykuł. Szkoda jej było ludzi których znała, uważała za osoby z potencjałem, osoby inteligentne, a niszczyły sobie życie biorąc narkotyki. Uznałem ich za nie do końca inteligentnych, a potencjał przypisałem wszystkim.

Nie wykorzystuj mózgu do bycia nieudacznikiem

Wszyscy rodzimy się z takim samym mózgiem i rozpoczynamy naukę. Pomijam tutaj wszelkiego rodzaju choroby psychiczne, jakieś uwarunkowania genetyczne i polityków. Mówimy o zdrowych ludziach. Na początku za ich rozwój odpowiadają rodzice i otoczenie w jakim przebywają. Niestety i z tego czasu pochodzi masa naszych przyszłych problemów wynikających z między innymi błędów wychowawczych – nie tylko rodziców, ogólnie. Tego jednak nie da się uniknąć, ale na kogoś trzeba zrzucić nasze problemy 🙂

Skoro mamy wszyscy taki sam mózg, ten sam potencjał, to dlaczego niektórzy zarabiają miliony, są podziwiani i mają fajne strony o hipnozie, a inni ledwo wiążą koniec z końcem, całe życie winią polityków za swą niedolę? Ktoś na tych bogatych musi pracować, proste, dziękuję za uwagę, do widzenia.
To również popularne zdanie wśród nieudaczników. Rozpoznasz takiego po tym jak mówi o tych, którzy w życiu osiągnęli minimum życiowe na poziomie zarobków 10 mln rocznie 🙂 Taki człowiek nie marzy, taki człowiek uważa, że każdy bogaty to złodziej, że miał bogatego tatusia, że wygrał w lotto albo sfuksiło mu się. Nigdy, przenigdy nie spojrzy na to jak ten człowiek doszedł do swojego bogactwa i czy on też może stać się takim człowiekiem. Dodam tylko, że na liście najbogatszych osób wykształconych jest niewiele, a więc zdobyli pieniądze nie dzięki wykształceniu, a mimo niego. Ci ludzie osiągając swoje cele wierzyli, że mogą i szukali rozwiązań.

Zostań życiowym milionerem

Zastanówmy się więc co robią ludzie by osiągać życiowe sukcesy, by marzenia się spełniały, a nie pozostawały tylko w sferze marzeń. Pierwsza kwestia jest bardzo prosta – uwierz, że masz potencjał. Jeśli boisz się marzyć o wysokich celach, bo z góry zakładasz, że nie stać ciebie na ich zrealizowanie, to z całą pewnością nie osiągniesz nic specjalnego. Wszystko zaczyna się od myśli, od twojego nastawienia do sprawy. Kolejną rzeczą jest działanie, by jednak działać musisz wierzyć w to co chcesz zrobić i być konsekwentnym.
Dzięki wierze w to, że możesz osiągać w życiu wiele będziesz mógł marzyć i stawiać sobie coraz to poważniejsze cele, przybliżające cię do upragnionego celu. Kolejną kwestią jest w takim razie stawianie sobie celów, podejmowanie wyzwań. Musisz przedtem jeszcze wiedzieć co konkretnie chcesz i co może przybliżać ciebie do realizacji tego. Reaguj na każdą nadarzającą się okazję i nawet jak masz wątpliwości podejmuj wyzwanie, bo tylko w ten sposób możesz dowiedzieć się czy dasz radę osiągnąć to co chcesz osiągnąć.

Pewne rzeczy są z całą pewnością nieosiągalne. Ja wiem, że mistrzem strong manów nie będę, bo jest to fizycznie niemożliwe. Jednak nie jest to tak, że założyłem sobie to z góry, bo trenowałem dużo i na prawdę ciężko, obiektywnie mogę stwierdzić, że to jest w moim przypadku niemożliwe. W przypadku innych celów, ciągle sprawdzam, ciągle się realizuje, a jedną z tych realizacji jest pisanie. Co prawda wierszy pisać nie potrafię, nie jestem poetą, ale potrafię napisać ten artykuł jak i masę innych na tej stronie. Niegdyś byłem przekonany, że nie potrafię pisać i nigdy się nie nauczę, podobnie było z wieloma innymi rzeczami. Książka? wyśmiałbym ciebie gdybyś kazał mi marzyć niegdyś o napisaniu książki. Dziś jest to moja codzienność, coś zupełnie naturalnego, a nie jakaś abstrakcja, żart kolegi. Twoje marzenia również mogą stać się rzeczywistością i masz ku temu potencjał, tylko co zrobisz by zacząć je realizować?

Załóż z góry, że możesz wszystko, że masz potencjał, a świat czeka na twój rozwój! Pozwalaj sobie marzyć o rzeczach wielkich, a następnie realizuj je, pytaj się codziennie co zrobisz dalej by zrealizować swój cel i działaj aż osiągniesz to czego pragniesz.