BólMam dla Ciebie wyjątkowy prezent. Jest nim najszybsza hipnotyczna technika usuwania bólu. Wykonanie tej techniki trwa nawet poniżej 5 sekund, a używana może być w praktycznie każdych okolicznościach.

W przeciwieństwie do wielu innych technik hipnozy jej skuteczność uzależniona jest jedynie od poprawności wykonania. Wykonania, które jest naprawdę bardzo, bardzo proste. Na skuteczność nie mają wpływu autorytet operatora, ani jego umiejętność posługiwania się hipnozą, czy w ogóle znajomość klasycznego podejścia do niej. Na skuteczność nie ma tu wpływu również to, czy podmiot wierzy w powodzenie „zabiegu”. Nie ma znaczenia, czy miał wcześniej kontakt z hipnozą i nie ma również znaczenia na jakie rodzaje sugestii jest bardziej podatny. Cokolwiek robisz w życiu, kimkolwiek jesteś – będzie ona działać dla Ciebie. Działa po prostu na wszystkich. Tą techniką jest HipnoFlash.

Jak ją wykonać?

Stań blisko osoby, której chcesz pomóc.

1. Powiedz „Policzę od 1 do 3. Na 3 ból zmniejszy się znacząco, bądź zniknie całkowicie”.

2. Upewnij się, że osoba zrozumiała. Zapytaj „Zrozumiałeś?” lub „W porządku?”.

3. Gdy zaczynasz liczyć wyciągnij swoją rękę do głowy osoby, zbliżając palce do jej skroni, ale nie dotykając ich.

4. Od razu po liczbie 3, używając kciuka i palca środkowego trzęsiesz szybko i stanowczo (ale nie za silnie) głową podmiotu, podczas czego dajesz krótką sugestię „ból znikł teraz”.

5. Zapytaj „Czujesz się lepiej?”. Jeśli ból nie znikł całkowicie powtórz aplikację 1, bądź 2 razy.

Zdarza się, że przy pierwszej aplikacji nie ma żadnej zmiany. Nie przejmuj się i kontynuuj zgodnie z wytycznymi.

Poniżej 2 filmy: mój z instrukcjami i wykonaniem „w zwolnionym tempie”, a także kilka demonstracji Michaela.

Dodatkowe wytyczne kluczowego kroku nr 4

– Skronie osoby powinny być trzymane stanowczo, tak aby krótkie ruchy ręką poruszały głowę.

– Sugestia nie musi być taka sama jak zasugerowaliśmy przed liczeniem. To co jest ważne to aby była jasna, krótka i przede wszystkim powiedziana o odpowiednim momencie.

– Najbardziej optymalnym jest 2-krotne potrząśnięcie głową, która wykonać ma 4 ruchy (lewo, prawo, lewo, prawo). Jest to ok 0,5 sekundy.

– Sugestia powinna zacząć być wypowiadana spontanicznie z rozpoczęciem trzęsienia (lub po), a skończona wraz z zakończeniem trzęsienia (lub przed). Jednakże w wielu przypadkach okazywała się skuteczna, nawet jeśli nie było to robione tak dokładnie.

– Przy 2 i 3 aplikacji wskazanym jest aby zmienić instrukcje w celu uzyskania lepszego wyniku. Przykłady: „Policzę ponownie do 3 i na 3 ulga będzie o wiele większa, ok?”, „Policzę jeszcze raz i na liczbę 3 i dyskomfort zniknie całkowicie, dobrze?”.

– Dodatkową zmianą, którą można wprowadzić w 2 i 3 aplikacji jest zmiana momentu szoku i np. potrząśnięcie i zasugerowanie pomiędzy liczbami 2 i 3.

Statystyki

Do chwili napisania tego materiału została ona sprawdzona na ponad 800 osobach. Testowali ją zarówno hipnotyzerzy, jak i osoby nie mające z tematem prawie nic wspólnego. W sumie ponad 20 osób. Większość testujących miała do dyspozycji jedynie (tak jak Ty) instrukcje w formie pisanej i nagranie z demonstracji, a i tak osiągnęli niesamowite sukcesy. Skuteczność wyniosła 95%, ale głęboko wierzymy, że te 5% wynikało z błędu wykonania jakiegoś z kroków aplikacji. Aby uzyskać całkowite uwolnienie od bólu potrzebne jest maksimum 3-krotne wykonanie techniki. W 20% przypadków ból znikał całkowicie przy pierwszej aplikacji W 60% przypadków potrzebna była druga aplikacja W 20% przypadków należało proces zrobić trzy razy.

Ważną jest również informacja, że w części przypadków wyłączenie bólu jest „jedynie” czasowe. Jeśli nie zostanie zlikwidowana przyczyna bólu może on powrócić. Ulga trwa zazwyczaj od 10 minut do godziny, lub do obudzenia się ze snu. Trwałe uwolnienie od bólu notuje się w przypadkach gdy jego przyczyna już odeszła (np. skaleczenia, siniaki, popatrzenia 1-stopnia, bóle głowy po stresującym dniu, kac)

Zastosowanie

Oczywistym jest – niezależnie od tego, czy jesteś hipnotyzerem, czy nie, możesz używać tej techniki, aby nieść ulgę innym. Jeśli jesteś hipnoterapeutą (lub innym uzdrowicielem), technika ta może być dla Ciebie genialnym narzędziem marketingowym. Twórca tej techniki, mój dobry kolega i instruktor w najlepszej szkole hipnozy, Michael Arruda używał tej techniki nawet na „partyzanta”. Gdy tylko usłyszał u jakiejś obcej osoby, że coś ją boli, podchodził i bez żadnego przedstawiania się, wstępu, czy chociażby zgody, zaczynał „za chwilę policzę od 1 do 3…”. Osoba zdziwiona nietypowym zachowaniem jakiegoś obcego faceta, ale z ulgą w bólu pytała „Kim Ty jesteś? Co zrobiłeś?”. Michael odpowiadał krótko „Jestem hipnotyzerem, a Ty wiedząc co zrobiliśmy w ciągu 5 sekund uświadomić sobie możesz jak wiele dobrego możemy zrobić w godzinę… to moja wizytówka”.

Oczywiście dobrze jest w takich przypadkach mieć pokrycie swoich słów i dysponować jakąś skuteczną metodą pomocy. Tych najlepszych możesz oczywiście nauczyć się na kursie Omni Hypnosis. Na koniec napiszę coś jeszcze o zastosowaniu tej techniki. Choć została ona stworzona i zadedykowana działaniu z bólem i to właśnie z nim ma prawie 100% skuteczność, to jednak nie musi się do tego ograniczać. Używać jej można do zmniejszania/niwelowania bardzo wielu różnych objawów m.in. uczucia głodu, zimna, czkawki, ataku paniki, senności, czy zmęczenia.

Zachęcam Cię z całego serca. Naucz się tej prostej techniki. Testuj ją i używaj pomagając innym. Mam też ogromną prośbę. Poinformuj o tej technice jak największą ilość osób. Udostępnij ten wpis, czy film na sowim facebooku, albo wyślij e-mailem do znajomych. Nie tylko po to, żeby pokazać jak świetnie działać może hipnoza, ale przede wszystkim żeby przynosiła ona ulgę tym, którzy tego potrzebują. By ludzie mieli coraz większą świadomość, że nie potrzeba łykać prochów na każdą okoliczność. By byli bardziej świadomi możliwości jakie drzemią w podświadomości.

Uwaga! Należy pamiętać, że zadaniem bólu jest alarmowanie, że coś jest nie tak. Używaj tej techniki odpowiedzialnie.