brak zdjęciaJest to technika wizualizacyjna. Bardzo dobra na pierwsze sesje hipnotyczne, ze względu na spójność wyobrażeń z odczuciami jakie występują w rzeczywistości na plaży, a które można doświadczyć w czasie hipnozy.

Zamknij oczy. Weź pięć głębokich wdechów, wydychając powietrze zwróć uwagę na swoją klatkę piersiową, niech opada swobodnie, podczas gdy wszystkie mięśnie twojego ciała rozluźnią się z każdym kolejnym wydechem(poczekać, aż osoba hipnotyzowana weźmie te 5 oddechów, przy 6-7 kontynuować). Wyobraź sobie, że jesteś na plaży, niech to będzie twoja ulubiona plaża. Koncentrując się na moim głosie z łatwością tworzysz takie wyobrażenie plaży które sprzyja ci najbardziej, zwróć uwagę na pogodę, rozejrzyj się dookoła, niech wszystko będzie dokładnie takie jakie chcesz, bo to twoje wyobrażenie i mój głos, oraz jeszcze większa koncentracja na nim powoduje, że rozluźniasz się jak nigdy dotąd. Znajdź wygodne dla siebie miejsce na plaży, poczuj żar słońca na swoim ciele, który działa bardzo kojąco, sprawia, że odczucie relaksu w tej chwili jest bardzo łatwo, bardzo łatwo jest się zrelaksować, nie przejmować się niczym tylko moim głosem, być otwartym i wrażliwym na wszystkie sugestie właśnie teraz, gdy znajdujesz się na plaży, możesz położyć się na piasku i poczuć jego konsystencję. Na plaży bardzo łatwo jest się rozluźnić, poczuć odprężenie i ociężałość w każdym fragmencie ciała. Dam ci teraz chwilkę byś mógł/a się skoncentrować jeszcze bardziej, podczas gdy ja będę liczył od jednego do dziesięciu ty odczuwaj jeszcze głębsze rozluźnienie…

1 – …
2 – silna koncentracja
3 – na tym jak obraz wyostrza się w tej chwili
4 – dając jeszcze więcej rozluźnienia
5 – ociężałość całego ciała jest przyjemnym stanem
6 – w którym łatwo jest poczuć odprężenie każdego mięśnia
7 – zapadając się coraz bardziej i bardziej wgłąb siebie
8 – tam gdzie wszystkie obrazy są wyraźne, a ciało
9 – bardzo, bardzo ciężkie i odrętwiałe jak w tej chwili kiedy
10 – odprężenie to daje wiele przyjemności zapadajac się tak głęboko jak nigdy dotąd

Teraz obsypuje ciebie piasek, zasypuje twoje nogi, ręce, tułów. Jest to bardzo ciężki piasek, łatwo można poczuć jego ucisk na ciele, a kiedy zgromadzi się go bardzo dużo, tak jak teraz wykonanie jakiegokolwiek ruchu jest niemożliwe. Ciężar piasku jest tak duży, że nie możesz wykonać żadnego ruchu, każdy ruch powoduje, większy ucisk piasku i jeszcze silniejsze uczucie ociężałości i skrępowania. Za chwilę spróbujesz sie poruszyć i zauważysz, że jest to niemożliwe, będzie to możliwe dopiero wtedy kiedy powiem „rozluźnij się”, ale teraz żaden ruch nie jest możliwy. Spróbuj się poruszyć… (Po chwili „rozluźnij się”). W tej chwili otwiera się brama do twojej podświadomości, każde słowo które teraz powiem działa na ciebie jeszcze silniej, bo zmiany które za chwilę zajdą pozwolą ci na dogłębniejsze zrozumienie rozluźnienia które z łatwością ogarnia twoje ciało, bierność twoja, pozwala na jeszcze dogłębniejsze dotarcie do twoich najskrytszych zasobów podświadomości wprowadzając tam trwałe zmiany po przez koncentrację na moim głosie i wykonywanie wszystkich poleceń.

Na końcu podajemy dowolne sugestie.