Technika wprowadzająca w stan autohipnozy. Dzięki dogłębnemu rozluźnieniu za każdym razem przynosi satysfakcję z odbytego seansu samo-hipnozy

Na początku zadbaj o to by nic nie rozpraszało cię, przyciemnij, lub zgaś światło w pokoju. Opcjonalnie można włączyć muzykę relaksacyjną, jednak nie jest to konieczne. Połóż się wygodnie na plecach, ręce wzdłuż tułowia, lub na tułowiu z lekko zgiętymi rękami w łokciach, najlepiej jest nie krzyżować kończyn, gdyż można odczuwać dyskomfort co mi się zdarzyło z różnych dziwnych powodów. Weź tyle głębokich i spokojnych oddechów ile trzeba by poczuć się komfortowo, poczuć rozluźnienie i gotowość do dalszego działania. Możesz wyobrazić sobie jakąś postać która będzie hipnotyzerem i mówi ci co masz robić, a ty to wykonujesz bez zastanowienia, po to by mówić do siebie w drugiej osobie, nie zwracając się bezpośrednio np. rozluźniam się, a rozluźniasz się itd. Zamiast postaci możesz powiedzieć w myślach, że od tej chwili zwracasz się do swojej podświadomości co będzie i logiczne i będzie miało pożądane konsekwencje. Pogmatwam teraz totalnie, bo można mówić do siebie w osobie pierwszej… Daje jednak wybór gdyż dla mnie najlepszą formą jest zwracanie się do swojej podświadomości, więc wybór należy do ciebie.
Po kilku głębokich oddechach…

„Wyobraź sobie kulę która posiada nieznaną ci dotąd energię, znajduje się tuż nad twoją głową, po chwili zaczyna wchodzić przez twoje czoło i okaże się, że ma rozluźniającą moc co bardzo szybko poczujesz, mięśnie na twoim czole rozluźnią się, energia zacznie przesuwać się na oczu i sprawi, że rozluźnią się. Będę mówił kolejno na jakie części ciała będzie przesuwać się energia, a one momentalnie będą rozluźniać się. Przenieś teraz energię na policzki i szczękę, poczuj jak rozluźniają się, jak szczęka opada. Teraz język, spoczywa spokojnie rozluźniony. Skup się teraz na całej swoje głowie, niech wypełni ją ta energia rozluźniając wszystkie mięśnie. Przenieś energię na mięśnie które znajdują się wzdłuż kręgosłupa, niech rozluźnią się. Teraz prawa ręka z barkiem, poczuj jak rozluźnienie przechodzi przez wszystkie mięśnie, to samo z lewą ręką, cała lewą rękę ogarnia rozluźnienie. Klatka piersiowa pod wpływem tej tajemniczej energii rozluźnia się, przechodzi do mięśni brzucha i rozluźnia je. Prawa noga – udo, łydka i wszystkie mięśnie tam znajdujące się rozluźniają się, podobnie lewa noga przez całą lewą nogę przechodzi energia rozluźniając ją. Wyobraź sobie jak energia wypełnia całe twoje ciało rozluźniając je, poczuj się zrelaksowany/na. Przenieść teraz świadomość na swój oddech, zwróć uwagę jak powietrze przelatuje przez twój nos, gardło i wpada do płuc wypełniając je powietrzem. Każdy wdech i wydech powoduje iż ogarnia cię błogi spokój i rozluźnienie. Wszystkie mięśnie ciała zasypiają, zauważ jak twoje ciało stało się ciężkie, jak wgniata się w łóżku, poczuj ciężkość swego ciała. Twoje ciało stało się tak ciężkie, że wykonanie jakiekolwiek ruchu jest niemożliwe. Teraz zacznę liczyć do trzech, a kiedy skończę, spróbujesz poruszyć lewą ręką, ale zauważysz, że jest to niemożliwe, twoja lewa ręka będzie ciężka i odrętwiała jakby przysypana piaskiem, poruszenie nią będzie niemożliwe, a każda kolejna próba będzie sprawiać iż będzie stawać się coraz cięższa-1,2,3 poruszenie ręką jest niemożliwe, już nie próbuj, będziesz nią mógł/a ruszyć kiedy wyjdziesz z transu, a teraz wyobraź sobie, że spadasz z dużej wysokości, a pod tobą znajduje się woda, wpadniesz do niej kiedy doliczę do 10(powoli)1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 wpadasz do wody i opadasz w niej jak kamień coraz głębiej i głębiej, w głąb siebie. Rozejrzyj się dookoła, zbuduj takie wyobrażenie byś czuł/a się w nim spokojnie, komfortowo, by twe skupienie na tym wyobrażeniu było maksymalne. Dotykając dna docierasz do głębi swojej podświadomości, docierasz do najgłębszych zasobów swojego umysłu.”

Należy wczuć się we wszystkie wyobrażenia, przy ciężkości ręki choć przez chwile zobaczyć jak ręka jest zasypana piaskiem i poczuć ten ciężar. Opadając w wodzie, można widzieć rybki, roślinki, cokolwiek się chce, można widzieć nawet swoje wspomnienia, bo woda to nasz umysł, a my docieramy do jego głębin. Wyobrażenia to indywidualna sprawa, ważne jednak jest by były jak najbardziej wyraźne, z maksymalnym wczuciem się w nie.

W tym momencie warto wykorzystać trans do jakiegoś celu, lub poprostu cieszyć się spokojem i rozluźnieniem, którego w życiu codziennym jest tak mało. Jest w tej technice jedna sugestia która tak naprawdę jest zbędna, otóż niemożność poruszenia ręką. Sądzę, że większość stosując tą technikę nie będzie mogła poruszyć ręką, co się może wydać w trakcie transu nieco zabawne, ale może zdążyć się tak, że poruszenie ręką nie sprawi trudności, to jednak nie oznacza, że nie jest się w transie, to może oznaczać tyle, że tej sugestii nie przyjmuje się do wiadomości, bo się tego poprostu nie chce. Umieściłem tą sugestie by każdy mógł się przekonać o sile sugestii, efekt jest naprawdę fajny :).

Powyższa technika może służyć jako wzór na którym można budować własną technikę autohipnozy prowadzącą do rozluźnienia, wyciszenia i wewnętrznego skupienia(hipnozy). Sama autohipnoza może przynieść wiele satysfakcji, jest to oderwanie od życia codziennego, chwila na rozluźnienie ciała i umysłu. W hipnozie jesteś bardziej wrażliwy/wa na wszelkie sugestie jakie sobie podasz, za sprawą tej wrażliwości będą one silniej oddziaływać. Można wykorzystać ten stan do wewnętrznych przemyśleń, do postawienia sobie nowego celu, czy motywowania się do działania. Więcej w odpowiednich technikach które znajdują się w dziale „W praktyce…”


Widziałeś już książkę autora serwisu? Autohipnoza w praktyce – droga do celu, bo o niej mowa, to książka odkrywająca tajniki autohipnozy i samorozwoju człowieka. Zapoznaj się ze szczegółami i sprawdź jak możesz ją nabyć – e-book