Uracz swoją „ofiarę” wyrafinowaną sugestią. Pies? kot? a może najpierw lewitacja ręki, a później mowa chińska?

Poniższe sugestie mają charakter inspirujący, ponieważ ich forma może być inna w zależności od metody wprowadzania w trans, inaczej mówiąc wizualizacji jaką w danym momencie tworzy hipnotyzowany, wtedy forma sugestii powinna być odpowiednio wkomponowana

Lewitacja ręki
Podczas gdy tak stoisz twoja prawa ręką może stać się bardzo lekka, jakby wypełnił ją gaz który sprawia, że twoja prawa ręka staje się bardzo lekka, lekka jak piórko, które może unieść się do góry.

Bujanie
Podmuch wiatru który poczujesz za chwilę na swojej twarzy spowoduje, że zaczniesz się bujać we wszystkie strony, jak listek miotany na wietrze, nie będziesz w stanie utrzymać się w jednej pozycji, bujając się na wszystkie strony (należy dmuchnąć delikatnie w twarz).

Opadanie
Za chwilę poczujesz jaka jakaś tajemnicza siła ciągnie cię do tyłu, będzie to na tyle silna moc, że przewrócisz się, a ja ciebie złapię. Siła za chwilę zacznie działać, to jak silny powiew wiatru który niemal przewraca do tyłu tak jak teraz, za chwilę opadniesz do tyłu.

Zesztywnienie
Zwróć uwagę na swoje kończyny, zauważ jak bardzo są ciężkie i zesztywniałe(w hipnozie to rzecz naturalna, dlatego mówimy o tym co ma miejsce rzeczywiście, nie powodując sprzeczności), ale w tej chwili robią się jeszcze bardziej sztywne i ciężkie, poruszenie nimi stanie się niemożliwe kiedy policzę do 3, ponieważ będą ciężkie jakby przysypał je piasek, lub postawiono na nich coś bardzo ciężkiego.

Most kataleptyczny
Most kataleptyczny to inaczej mówiąc zesztywnienie całego ciała, a zabawa w tym taka, że osobę zahipnotyzowaną, zesztywniałą, kładzie się na dwóch krzesłach by przypominało to most.
W tym przypadku wypowiadamy sugestie z pewnością, jak rozkazy. Będę liczył do 5, a z każdą liczbą twoje mięśnie będą napinać się coraz mocniej, aż wszystkie napną się bardzo mocno 1 napnij wszystkie mięśnie, 2 jeszcze mocniej, 3 każdy mięsień twojego ciała jest sztywny i mocno napięty, 4 jesteś sztywny jak deska, 5 sztywny, bardzo sztywny jak deska i pozostaniesz w tym stanie aż pstryknę palcami.

Gorąca moneta
Za chwilę położę coś na twojej ręce, będzie to moneta, kiedy dotknie twojej skóry zauważysz coś niepokojącego, moneta będzie gorąca, zacznie cię parzyć.

Śmiech
Wyobraź sobie, że wokół ciebie stoi masa ludzi, rozejrzyj się wokoło zobacz jak oni się śmieją, niech skręcają się ze śmiechu. Za chwilę, kiedy pstryknę palcami zaczniesz się śmiać tak jak ci ludzie wokół ciebie, nie będziesz mógł tego powstrzymać, będziesz śmiać się bez opamiętania.

Sklejony
Prosisz przed hipnozą, by osoba splotła ręce, ewentualnie może przyłożyć dłoń gdziekolwiek chcesz, np. do głowy. Kiedy poczujesz, że twoje ręce są splecione uświadomisz sobie w tej chwili, że nie możesz ich rozpleść, jakby były sklejone bardzo silnym klejem.

Pies
Kiedy powiem „hał”, zaczniesz zachowywać się jak pies, staniesz się na chwilę psem który będzie mi bardzo posłuszny, będziesz zachowywać się dokładnie tak jak pies.

Nie umiem liczyć
Wyobraź sobie tablicę, narysuj na niej dużą i wyraźną cyfrę 7. Tablica to twoja podświadomość, a cyfra siedem jest w niej zapisana. Zetrzyj teraz liczbę 7 z tablicy, wymazując ją ze swojej podświadomości, ścierając liczbę 7 zapominasz o niej, po wyjściu z transu kompletnie o niej zapomnisz, ale będziesz liczyć płynnie. Bardzo fajny efekt kiedy każe policzyć się palce.

Nie umiem mówić
Kiedy dotknę twojego policzka, język w twoich ustach stanie się nagle bardzo sztywny, tak sztywny, że nie będziesz w stanie nim poruszyć, jakby zrobiono ci zastrzyk powodując totalne odrętwienie i nie możność nim poruszenia.

Mowa chińska
Kiedy policzę do trzech, zajdzie pewna dziwna zmiana, będziesz mówić w języku chińskim, płynnie i jak najlepiej potrafisz, będziesz rozumieć język polski, ale mówić potrafisz tylko w języku chińskim.

Cuchnąca dłoń
Za chwilę policzę do 3, a kiedy skończę liczyć wyjdziesz z transu i kiedy zbliżę rękę do twojego nosa będziesz czuć obrzydliwy smród, będzie to bardzo ohydny zapach i ciężko będzie go znieść.