wyniki-ankietyKażdy mężczyzna w swoim życiu powinien wybudować dom, spłodzić dziecko, zasadzić drzewo i zrobić analizę ankiety.

To najtrudniejsze mam już za sobą. Wyniki mojej pracy, a waszej opinii poniżej, get fun 🙂

Większość z was to faceci, widać to również po komentarzach. A szkoda, bo z większa ilością kobiet, to miejsce byłoby piękniejsze. Te wyniki jak i dla porównania kilka innych można zobaczyć w ankiecie, którą robiłem rok temu tutaj.

plec

Ten wynik napawa mnie optymizmem. Połowa osób jest na stronie ponad miesiąc, druga połowa jest od niedawna. Porównując to ze statystykami, ankieta chętniej z pewnością była wypełniana przez stałych bywalców, bo ze statystyk strony wynika, że powracających jest ok 40% dziennie, to dość realny wynik biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób ma neostradę i zmienny adres IP, więc w statystykach zapisuje się jako unikalny. Można wypośrodkować wynik ankiety i statystyk i uznać, że stałych czytelników jest ok 30%, za stałego czytelnika uznaję bycie na stronie przez ponad miesiąc. Nowa forma strony z pewnością sprzyja stałemu czytelnictwu.

czasodwiedzin-tabelaczasodwiedzin

Wróćmy ponownie do ankiety sprzed roku, kiedy to pytałem o wiarygodność strony – kliknij. Wtedy wątpliwości miała spora grupa osób, a wręcz był to wynik dla mnie tragiczny, bo zawsze dokładam wszelkich starań by rzetelnie przekazywać informację, bez żadnych bajek. Tamten wynik to 42%, obecnie tylko 14% ma wątpliwości, co już stało się sprawą marginalną. Dodam, że te wątpliwości budziły się u osób, które zaznaczały, że są na stronie pierwszy raz lub od tygodnia. Tym lepszy jest to wynik, ponieważ osoba która pierwszy raz tu jest opiera się na wrażeniu, a nie doświadczeniu, więc można sądzić, że z wątpliwościami przychodzicie już tutaj. Z czasem przestajecie je mieć 🙂

wiarygodnosc-tabelawiarygodnosc

Uznaliście, że artykuły są na wysokim poziomie. Spodziewałem się zdecydowanie gorszych wyników. Przyznam bez fałszywej skromności, że artykuły na tej stronie trzymają bardzo przyzwoity poziom i próżno szukać w tej dziedzinie konkurentów. Podchodzę jednak do swojej pracy krytycznie i wystawiliście ocenę wyższą niż bym się spodziewał.Podobne pytanie padnie za około rok, będziemy równać z Raszem do 10.

poziomartykulow-tabeltapoziomartykulow

Na stronie jest pełno artykułów, które mają około 1000 słów. Może jednak bardziej notką się je nazywać powinno, gdyż są pisane w stylu blogowym, porównując to z innymi blogowymi wpisami, są one bardzo długie. Staram się nie przekraczać 700 słów na artykuł oraz nie mniej jak 500. Wyraźnie odpowiada wam to, bo 74% uważa, że taka długość jest w sam raz. Zaskoczył mnie jednak inny procent, bo aż 23% uważa, że artykuły są zbyt krótkie. Rasz, musimy pisać dłuższe artykuły.

dlugoscartykulow-tabeladlugoscartykulow

Oczywiście przychodzicie na stronę by dowiedzieć się jak najwięcej na temat hipnozy. „Hipnoza w praktyce” interesuje was najbardziej 49%. Aż 35% lubi czytać wszystko i tylko 11% najbardziej ceni sobie kategorię „rozwój osobisty”, w którym w ostatnim czasie włożyłem bardzo wiele pracy. Myślę, że wynik „rozwoju osobistego” będzie się podnosił, bo mimo że ma słaby wynik, to będę kontynuował pisanie w tej kategorii, a niech pozostanie to moją niszą na stronie. Będą też okazje by pokochać inne kategorie, ale również zakochać się na nowo w „hipnozie w praktyce”. To jednak nie czas na konkretne zapowiedzi.

najlepszakategoria-tabelanajlepszakategoria

Możliwości dowiadywania się o najbliższym artykule jest naprawdę dużo. Od regularnego odwiedzenia strony i czytanie blipa, lub dodanie sobie mnie do obserwowanych na blipie i otrzymywanie informacji w postaci wiadomości na gg po informacje wysyłane z subskrypcji, czy znajomość regularnego publikowania artykułów – środa, piątek, niedziela. Najchętniej wchodzicie na stronę kilka razy w tygodniu by zobaczyć co się dzieje i niektórzy spoglądają też na blipa, niestety obserwują mnie na blipie tylko dwie osoby, więc nie korzystacie z możliwości otrzymywania komunikatów na gg. Cieszy mnie natomiast, że 19% korzysta z subskrypcji, a warto się do niej zapisać nie tylko ze względu na powiadomienia o nowym artykule, ale z czasem subskrypcja będzie odgrywać coraz większą rolę na stronie.

skadartykul-tabelaskadartykul

Po raz kolejny wracam do wyników ankiety sprzed roku kliknij, w której również pytałem o to jaką rolę strona odgrywa w życiu czytelników. Wtedy 14% zaznaczyło, że strona wprowadza pozytywne zmiany w ich życiu, obecnie 28% twierdzi, że strona ma wpływ na ich życie. 67% żywi nadzieję, że czegoś na stronie się nauczą. Wypadałoby zapytać jakie są to zmiany w życiu? W jaki sposób wiedza ze strony przekłada się na życie? Ci którzy zaznaczyli tę opcję mogą odpowiedzieć w komentarzach. Pytania odnośnie wpływu strony na życie jej czytelników będzie jeszcze powielane i w przyszłości poświęcę temu tematowi sporo uwagi. Jest to dla mnie ważna kwestia, bo wyrażając swoją opinię na pewne tematy, podsuwając narzędzia do zmiany siebie, narzędzia do nauki hipnozy, poznawania jej i wykorzystywania, za bardzo istotne uważam na ile te wszystkie informacje przydają się innym. Poza tym, ze lubię pisać, dobrze by było gdyby służyło to również innym, myślę że Rasz podziela tutaj moje zdanie.

codajestrona-tabelacodajestrona

Zmieniając wygląd strony dokładałem wszelkich starań przy współpracy z kilkoma innymi osobami by była ona funkcjonalna, przejrzysta i jak najbardziej przyjazna każdemu użytkownikowi. Mimo, że tylko 61% porusza się po stronie sprawnie uważam, że strona jest przejrzysta. Nie ma dużego zalewu funkcji, a to co jest łatwo się obsługuje. Tutaj również wypadałoby rozszerzyć pytanie o to, w czym użytkownicy się gubią, a aż 35% gdzieś na stronie się gubi. Trudno jest mi wyczuć w czym ten problem tkwi i może ktoś rozjaśni nieco sprawę w komentarzach. Jedyne co mogę zrobić, to dorzucić szczegółowy przewodnik po stronie, coś jak „najczęściej zadawane pytania”, zobaczymy na ile to pomoże.

funkcjonalnosc-tabelafunkcjonalnosc

Tego wyniku byłem bardzo ciekawy. Bez wielkiego optymizmu, ale w miarę przyzwoicie. Nie wiem czy wiecie, ale im więcej autor na stronie zarobi, tym lepiej dla jej użytkowników. Jeśli ta strona nie byłaby samowystarczalną, gdyby nie gromadziła żadnych środków pieniężnych dziś nie wyglądałaby jak wygląda. Nowa grafika nie wyniosła mnie co prawda dużo, bo projekt graficzny zrobiony został za darmo przez Feniksa, ale już przygotowanie go pod wordpressa kosztowało i wątpliwe bym te koszty chciał ponieść gdybym nie dysponował pieniędzmi gromadzonymi z reklam i innych. Według mnie każdy powinien zaznaczyć, ze autor strony powinien zarabiać. 36% twierdzi, że to dobrze, że czerpie ze strony jakieś korzyści, ledwie na waciki starcza 🙂 Nie jest to duży wynik, dużo więcej osób do reklamy i sprzedaży na stronie podchodzi obojętnie 54%. Obojętność nie jest niczym złym, więc jestem obojętny dla tych, którzy mi to zaznaczyli… he 🙂 7% twierdzi, ze reklam i sprzedaży nie powinno być… i was też tu nie powinno być.

reklamy-tabelareklamy

Pytania otwarte nigdy nie były popularne, ale naród dał kilka głosów, więc je omówię. Najczęstsza sugestia to:
Filmy, nagrania „Filmy hipnotyczne”, „jakies filmy w praktyce?”, „nagrań, filmików” itd. Tego typu sugestii było najwięcej. Owszem, filmy są w planie, ale nie mogę teraz niczego zapowiedzieć do czasu aż rzeczywiście nie powstanie nowy film. Można jednak wyczekiwać tego, bo to jest pewne, ale czasowo jeszcze nie zaplanowane.
Trzy osoby wypowiedziały się na temat komentarzy na stronie i użytkowników:
„WIĘCEJ userów dojrzałych, a więc w wieku od 30, ale też 20 lat.”
Podzielam to zdanie. Życzyłbym sobie dużo większej aktywności użytkowników. Żeby byli dojrzali – oczywiście, choć młodzież mi nie przeszkadza, często jest ambitna i póki co nie robi mi syfu na stronie 🙂 Osób dorosłych jest dużo i nie tylko w przedziale wiekowym 20-30, ale też grubo ponad. W komentarzach wypowiadają się osoby, które za ten przedział wykraczają. Żywię nadzieję, że w końcu towarzystwo się ruszy i będzie komentować wpisy, w końcu one są tworzone dla was, no i dla nas trochę też, dla zaspokojenia ambicji 🙂
A teraz kilka innych pojedynczych odpowiedzi:
„Darmowe poradniki o hipnozie, np. jak kogoś zahipnotyzować i tp. to by ściągło na tą strone wielu czytelników.”
Darmowym poradnikiem jest cała strona, a i jeszcze na forum można się poradzić.
„Myślę, iż więcej powinno być artykułów nt. konkretnie hipnozy :)”
Będzie coraz więcej materiałów na temat hipnozy. Tematów wokoło hipnozy też będzie więcej.
„Może jakieś skrypty z sugestiami albo indukcjami?”
Nie rozumiem pytania 🙂
„Artykuł dla osób uczących się w szkole – chodzi mi oto żeby wskazać dobry sposób na naukę w domu, co robić żeby nie usnąć przy książce nawet jeśli jest się wypoczętym”
Stworzyłem nawet program dla osób uczących się i co więcej, nie napiszę o nim. No może kiedyś, a tak serio, to musi przejść fazę testów na ludziach innych niż ja.
„Takie okienko przydało by się przy poprzednim zagadnieniu. Reklamy – ok, ale tylko do momentu, kiedy zaczną mi zasłaniać pół ekranu. A czego mi brakuje? Hmm… mogły by się pojawić jakieś filmy instruktażowe… więcej mięcha odnośnie tego co jest… później może jakieś zloty… akcje dywersyjne… Ach! Rozmarzyłem się ;)”
Rodzynek na koniec. Oczywiście filmy. Również zlot się marzy. Temat wałkowany na forum wiele razy i nigdy nie było większego odzewu. Myślę, że musi tu powstać „grupa trzymająca władzę”, czyli fajna społeczność internetowa, która później będzie chciała się spotkać. Chociaż i bez tego organizacja takiego zlotu jest wielce prawdopodobna, a w razie dobrego zgrania stworzenie grupy hipnotyzującej w prawdziwym świecie… ach, też się rozmarzyłem.

Najmniej interesująca teraz część ankiety, czyli coś o właścicielu strony. Spytałem się was o informacje na mój temat. 60% nie chce o mnie nic więcej. Natomiast 19% osób uważa, że informacji na mój temat jest zbyt mało, a 19% chciało by mnie poznać osobiście. Dla jednych i drugich dobra informacja, choć znów nie czas na zapowiedzi, to z pewnością poznacie mnie lepiej, niektórym będzie dane poznać osobiście.

infooautorze-tabelainfooautorze

Chyba zbyt mało radykalne stanowiska zajmuje, bo większość mnie chyba lubi, a 32% wręcz bardzo pozytywnie odbiera mają osobę. Tylko jedna osoba ma jakieś negatywne odczucie, a 26% jest w stosunku do mojej osoby obojętna. Wyniku nie ma co komentować, to już wasza rola.

adrian-tabelaadrian

Strasznie dużo do czytania, ale stali bywalcy wiedzą, że muszą przeczytać, bo to praca obowiązkowa 🙂

Ogłaszam dzień 6 września dniem komentatora i w ogóle pod tą analizą można pisać sobie do woli. Nawet komentarz nie na temat zostanie zaakceptowany. Jeśli ktoś czyta stronę, a jeszcze nie pisał, to ma teraz wyśmienita okazję napisać choćby kropkę, powiedzieć „cześć” czy cokolwiek, do boju 🙂

Edit: 07.09.2009 godzina 10:36

Dorzucam jeszcze statystyki z miesiąca sierpnia. Godny uwagi jest współczynnik odrzuceń, który mówi nam jaki procent odwiedzających wychodzi z serwisu po wyświetleniu pierwszej strony, a więc nie zagłębia się dalej. Reszta wskaźników na bardzo dobrym poziomie, śmiało i ku rozdrażnieniu innych można powiedzieć, że najlepsze statystyki w tej tematyce.

statystyki