prowokacjaOna robi to doskonale. U męskiej części rozkwitają w głowie barwne fantazje erotyczne, a kobiety… ładnie wychodzą na zdjęciach 🙂

Będę się dziś pastwił nad tą panią, ale jak myślicie, czy jej wygląd wywołuje jakieś reakcje? Z pewnością wielu by z nią chciało być, z pewnością wielu fantazjuje z nią w roli głównej. Innych może irytować, np. swoje zazdrosne koleżanki, które cierpią na płaskodupie lub plecy wyrosły im z przodu, a jedyne zaokrąglenia to pryszcze na twarzy. Prowokuje te zachowania swoim wyglądem. Pojawiła się również na tym zdjęciu i na tej stronie z powodu swojego wyglądu, a więc i to sprowokowała.

Moje zachowanie = reakcja innych

Pocieszę cierpiących na płaskodupiu, że również są w stanie prowokować i to skutecznie i to z całą przyjemnością. Czy zastanawiałeś się w jaki sposób wpływasz na otoczenie? Co jeśli twoja osoba wywołuje u innych negatywne emocje? Co jeśli wiele złego co cię spotkało było wynikiem twojej prowokacji? Odpowiedzialnym za siebie być – pisałem o braniu odpowiedzialności za wszystkie swoje czyny, jeśli jeszcze nie czytałeś tego artykułu, warto do niego zajrzeć, bo dopełniają się one nawzajem. Pomyśl, że odpowiedzialność za wszystkie powodzenia jak i niepowodzenia bierzesz ty sam. Nawet jeśli ktoś zrobił ci krzywdę, to ty na to pozwoliłeś. Z pewnością znacie ludzi, którzy „ściągają na siebie nieszczęścia”, znacie ludzi których darzycie większym, a innych mniejszym szacunkiem. Swoją postawą prowokujemy zachowania innych wobec siebie. Jestem pewny, że większość ludzi nie uświadamia sobie jak dużą rolę to odgrywa w życiu.

Zostawmy jednak te nieudaczne pokraki, które ściągają na siebie tylko nieszczęścia. Warto zastanowić się jakie zachowania wywołują u innych dane reakcje. Jeśli chcesz wzbudzać u ludzi agresję, to sprawiaj wrażenie słabego, ale przyjmij postawę konfrontacyjną, czyli wszystko na „nie”. Prędzej czy później ktoś kopnie cię w dupę. Takich ludzi nie brakuje, robią to nieświadomie, a świadomie odgrywanie takiej roli do najprostszych nie należy. Dobrze, to tylko przykłady z życia codziennego, które możecie zaobserwować codziennie, rozejrzyjcie się tylko pośród swoich znajomych.

Jak kreuje się opinia na nasz temat?

Przejdę teraz do najważniejszego, a więc jak wykorzystać prowokację w rozwoju osobistym. Trzeba być w tym miejscu otwartym i gotowym na zmiany, oraz nowości. Dlaczego tak? Ponieważ zadanie jest takie, że swoimi czynami, swoim zachowaniem, również tym co mówisz masz prowokować takie zachowania czy myśli u innych jakie chcesz. Jeśli chcesz by ktoś był dla ciebie przyjaźnie nastawiony to nie idź do niego z zaciśniętymi pięściami i z kamiennym wyrazem twarzy, bo mimo że masz zamiary pokojowe, możesz, a właściwie będziesz odebrany jako agresywny i wywołasz w najlepszym wypadku efekt obronny u danej osoby i ewentualną agresję w stosunku do ciebie, czyli coś odwrotnego co chciałeś. W takim przypadku powinieneś być uśmiechnięty, wyluzowany, ton głosu normalny, słowa wyraźnie wypowiadane. Jeśli pierwszy raz z osobą rozmawiasz, to pomyśli sobie „wyluzowany koleś, przyjemny głos, uśmiechnięty, gdybym miał coś więcej powiedzieć, to pewnie wie co chce w życiu i jest godny zaufania”. Nie bez powodu napisałem o zaufaniu i planach na przyszłość, bo to byłaby opinia opierająca się tylko na wrażeniu, czyli danej osobie wydaje się, że tak jest, a czy jest tak na prawdę, to już inna sprawa. Oczywiście może być to zgodne z prawdą, ale nie musi i pokazuje to jak swoją postawą kształtować można opinię na swój temat.

Niech wszyscy pracują na twój sukces!

Jeśli nadal nie wiesz dlaczego tak istotne jest to jakie odczucia prowokujesz u innych, to wyobraź sobie sytuację, że chcesz zostać najlepszym hipnotyzerem na świecie. Możesz znać wszystkie techniki świata, ale ta praca nie polega tylko na znajomości technik. Pracujesz tutaj z ludźmi i żeby być najlepszym musisz w głowach ludzi właśnie taki obraz tworzyć. To nazywa się osobowością. Przyznam szczerze, że osoby medialne, taką osobowość mogą wykreować dowolnie i wcale nie muszą być tacy jakimi się wydają. To jest jednak nieistotne, żeby dotrzeć na szczyt musisz prowokować u ludzi zachowania takie, że będą ciebie oglądać, będą zachwyceni, kobiety będą chciały się z tobą przespać, a faceci będą ciebie nieudolnie naśladować. Im więcej ciebie ogląda, im więcej osób chce ciebie oglądać tym jaśniejsza twoja kariera. W takiej sytuacji bez względnie powinieneś wiedzieć jak się zachowywać, jak prowokować ludzi do takich, a nie innych zachowań.

Wróćmy jednak jeszcze w czasie, kiedy jesteś raczkującym hipnotyzerem. Potrzebujesz ludzi do hipnotyzowania. Nic nie robiąc nie przyjdą, możesz prosić i jest to bezpośrednia forma, ale możesz też wspominać podczas rozmów o hipnozie i w ten sposób możesz sprowokować u ludzi chęć przyjścia do ciebie na seans. Chcesz występować na scenie? Chodź do teatru, może to być jakiś kameralny teatr, bo łatwo można porozmawiać z aktorami, a nawet z prowadzącym teatr. Możesz rozmawiać o swoich zainteresowaniach, a może się tak stać, że dostaniesz lekcje aktorskie i możliwość występu na scenie. Powie ktoś, że lepiej byłoby powiedzieć wprost, ale nie, czasami lepiej zasugerować komuś, bo gdy on się zdecyduje, to będzie bardziej mu zależeć na twoim sukcesie niż byś o to sam prosił. Dlatego prowokowanie jest tak istotne, nie tylko rozwijasz się, bo wyznaczasz sobie nowe cele, ale również ludzie zaczynają pracować na ciebie, dla ciebie. Trudno znaleźć dziedzinę, w której relacje z innymi są nieważne. Ludzie mogą pomóc ci rozwinąć się lub ciebie stłamsić, a wiele zależy od tego co ty zrobisz. Powinieneś prowokować tylko pozytywne sytuacje i emocje u ludzi, jest to warte przeanalizowania, bo zapewniam, że bez udziału innych dużo trudniej będzie ci osiągać sukcesy.