hipnoza.ttd.plCzas chwalenia się i snucia nowych planów.

Od dziś tradycją staje się podsumowanie kwartalne. Następne wypada w rocznicę strony, a więc będzie podsumowaniem całego roku. Dziś jednak spojrzę na ostatnie 4 miesiące działalności strony swoim subiektywnym okiem 🙂

W maju pojawiła się propozycja zmiany wyglądu strony. Poniżej szablon tego co miało zostać zmienione, a który sam wykonałem, aż się łezka w oku kręci.

stara strona

Co do maja nie jestem pewien, ale mniej więcej był to ten okres. Pewny natomiast jestem, że przystosowanie nowego szablonu do wordpressa zajęło ponad miesiąc. Znalezienie specjalisty, ogrom poprawek. Wymyślałem kolory, chmury tagów i czasami musiałem być hamowany, gdyż buntował się wynajęty przeze mnie specjalista, że nie umawialiśmy się na tak duży zakres pracy. Z końcem czerwca prace dobiegły końca i 1 lipca nowy wygląd strony doczekał się premiery. Były szampany, gromkie brawa i orgie do samego rana.

Styl

Diametralnej zmianie uległ styl prowadzenia strony. Pamiętajcie moi drodzy, że w przyszłości blogi będą największą siłą w internecie. Z tego względu styl ten jest stylem blogowym. Mam jednak problem z nazwaniem, czy to już jest blog, strona czy dumnie brzmiący serwis. Być może bronię się przed nazwą blog, bo ciągle kojarzy się to ze słitaśnymy 16 latkami. Styl blogowy ma to do siebie, że jest to luźny przekaz, często poważnych treści. Styl encyklopedyczny byłby ciężko strawny, dlatego postawiłem na luz, i w formie rozrywki przekazuje wam coś co uważam za bardzo istotne.

Redaktor

Wraz ze startem nowej odsłony serwisu pojawił się redaktor Rasz. Redaktor również brzmi dumnie 🙂 Zarezerwowałem mu piątek na realizację swoich pomysłów. Stworzył 14 bardzo ciekawych artykułów, które do dziś przyciągają wielu użytkowników. Zajął się ze szczególną uwaga hipnozą w praktyce i teorii co było mi w danym momencie na rękę gdyż ja mogłem zająć się rozbujaniem kategorii „rozwój osobisty” i od czasu do czasu pisaniem w innych kategoriach.

Funkcjonalność strony

Obecnie strona pęcznieje w różnego rodzaju funkcjonalności, które szybko i zgrabnie wymienię.

Subskrypcja – nie było jej na poprzedniej stronie. Korzysta z niej 215 użytkowników. Połowa z nich korzysta z możliwości utrzymywania powiadomień o najnowszych wpisach na stronie.

Blip – mini blog, który pojawił się w prawym menu pod linkiem do forum. Również jest to nowa opcja. Służy do informowania o tym jakie artykuły pojawią się w najbliższym czasie, jakie powody są nienapisania notki i czy smakował mi big mac w mc donaldzie, czyli zupełnie luźne, krótkie informacje. Niestety praktycznie nie jest wykorzystywany, może dlatego, że niewiele osób wie o tym, że może założyć konto na blipie i obserwując mnie dostawać wszystko to co pisze wiadomościami na gg. Jest to bardzo poręczne.

Komentarze – nowość na stronie. Dotychczas zostało napisanych 295 komentarzy. Przyzwoicie, ale zawsze może być więcej. Na początku sceptycznie podchodziłem do komentarzy, teraz uważam, że to bardzo wzbogacająca opcja na stronie, szczególnie gdy ochoczo bierzecie udział w dyskusjach.

Chmura tagów – coś ala wyszukiwarka. Też jest to nowość. Ze statystyk wynika, że dość chętnie korzystacie z tagów i dobrze, bo staram się łączyć jak najlepiej dane słówko z artykułami podobnymi tematycznie.

Dodaj do i zobacz też – to pierwsze służy do propagowania artykułów w serwisach, które do tego służą, co się nie raz zdarzało i niech się zdarza częściej. Zobacz też, to natomiast podobne tematycznie artykuły, które generują się automatycznie po przez podobieństwo tytułów i tekstu.

Rejestracja – największa nowość. Możliwość ta pozwala zarządzać choćby opcją subskrypcji z panelu administracyjnego. Posiadanie w konta w przypadku Użytkowników PRO jest niezbędna by móc przeglądać tam treści z konta do tego upoważnionego.

Strona stała się bardzo funkcjonalna i w mojej ocenie przyjazna dla użytkownika. Oceniać poziomu artykułów nie będę, bo zrobiliście to wy. Oceniliście również szereg innych kwestii, a więc podaje tylko adres do miejsca gdzie to uczyniliście – https://www.e-hipnoza.pl/wyniki-ankiety-oczami-czytalnikow/

Rekordowy miesiąc

Miesiąc październik okazał się miesiącem rekordowym pod każdym względem. Zaczęło się 5 października, gdy na antenie programu tvn ukazały się „rozmowy w toku”, w którym wystąpili najbardziej znani hipnotyzerzy w Polsce. Przywiało to na stronę 1 342 odwiedzających co jest rekordem strony. O programie pisałem tutaj – https://www.e-hipnoza.pl/rozmowy-w-toku-hipnoza-analiza/
Był to również miesiąc największej prowokacji w historii strony. Esej o wymownym tytule „Tyraństwo boga” wzbudził olbrzymie emocje. Poddając pod wątpliwości, bardzo prowokacyjnie, osobę katolickiego boga wywołałem sporą wrzawę, która obecnie przejawia się w liczbie 31 komentarzy. To również rekord jeśli chodzi o liczbę komentarzy pod jednym artykułem (esejem :)). Nie był to tekst na temat hipnozy, ale od czasu do czasu będę przecinał tematykę strony czymś zupełnie innym, ale dotyczącym każdego z nas.
Poniżej statystyki strony z tego rekordowego miesiąca w istnieniu strony.

statystyki z października

Miesiąc ten podsumowuje najlepiej poczynione starania. W tym miesiącu liczba odwiedzin poniżej 300 spadła tylko 4 razy, a średnia liczba odwiedzin wyniosła 417 dziennie. Na największą uwagę zasługuje współczynnik odrzuceń, który wskazuje, że tylko 0,26% osób wychodzi ze strony po pierwszym jej odsłonięciu, czyli nie przeglądają dalej jej treści. Podczas gdy wskaźnik ten w czerwcu, kiedy jeszcze był stary szablon strony, wynosił 40%. Liczba komentarzy w miesiącu październiku wyniosła 129, czyli niemal połowa z ostatnich 4 miesięcy.

Ponadto w tym miesiącu strona otrzymała najwyższy page rank w historii, czyli równe 5. Większość i tak się pewnie nie orientuje w tym wskaźniku w takim razie dodam tylko, że nie ma strony o tak wysokim pr w tej dziedzinie. Śmielej pozwala to mówić, że hipnoza.ttd.pl jest najlepszą stroną tego typu w internecie.

Statystyki z kwartału

statystyki z kwartału

Obecne statystyki miażdżą te sprzed roku w tym samym okresie. Porównania jednak przedstawię na podsumowanie roczne 24 lutego przyszłego roku. Przez 4 miesiące 33 889 odsłon, to tyle ile rok wcześniej w niecałe 6 miesięcy. Gigantyczna liczba odsłon w liczbie 216 420, to tyle ile poprzednio rocznie.

Nie zapowiada się w takim razie by przy następnym podsumowaniu mówił o spadkach. Póki co wzrosty statystyk są regularne. Wzrost jakości i ilości również zdecydowanie rośnie, powstaje do 3 artykułów w tygodniu. Takiej częstotliwości nawet na początku istnienia strony nie było. Prawdopodobnie więcej artykułów zostało napisane w ostatnich 4 miesiącach niż przez poprzednie niemal półtora roku. Najbardziej popularnych i najczęściej komentowanych artykułów nie będę tutaj wypisywał, bo na samym dole jest tabelka, która robi to zdecydowanie przejrzyściej.

Słów kilka kończących

Jak zawsze zaskoczyły mnie efekty pracy. Choć jednak wiele rzeczy wynikało spontanicznie, to przygotowany byłem na wykorzystanie ich, bo plan jest niezmienny – robić coś najlepszego. O ile 24 lutego tego roku chwaliłem się, że strona jest najlepsza w internecie, to jak wygląda to w obecnej chwili? Znów bawi mnie moment, który poprzednio był czymś wielkim, a dziś jest czymś zupełnie zwykłym, przejściowym, bo obecny stan jest zdecydowanie lepszy, a powrót do dnia tamtej chwały byłby krokiem ku gorszemu. Czy w takim razie za 4 miesiące będę rozbawiony czytając obecne słowa o wspaniałości tego miejsca? Możecie mi tego życzyć, bo nie ma nic wspanialszego jak świadomość, że nie stoi się w miejscu i ciągle rozwija się robiąc coś lepszego.

Na pewno zapomniałem się pochwalić czymś jeszcze. Danych jest naprawdę dużo, ale myślę że ująłem te najważniejsze. Resztę możemy poruszyć na dzisiejszej konferencji, która odbędzie się o godzinie 21.02. Najważniejsze jednak to to co zaplanujemy na najbliższe dni, miesiące. Jestem otwarty na sugestie i chętnie wysłucham waszych pomysłów bym za 4 miesiące mógł napisać o przełomowej konferencji, na której zostałem zainspirowany do stworzenia „?”. Mam nadzieję, że zdanie dokończę na następnym podsumowaniu kwartalnym. Do usłyszenia na konferencji.