Hipnoza dostępna dla wszystkich? Tak! Poświęcając chwilę swojej uwagi pokażę Ci jak łatwo możesz nauczyć się hipnozy, a zrobisz to w 5 prostych krokach.

Pierwszy krok już wykonałeś. Jesteś na najpopularniejszej i najlepszej stronie dotyczącej hipnozy. Pozwól, że zanim pokażę Ci to, po co tu przyszedłeś, co nieco opowiem Ci o kursie, w którym już bierzesz udział.

Na stronie znajduje się ponad 100 artykułów dotyczących hipnozy i rozwoju osobistego. W poniższym artykule pozwolisz, że poprowadzę Cię po tych najważniejszych, dzięki którym zdobędziesz podstawową wiedzę na temat hipnozy i co najważniejsze, nauczysz się hipnotyzować! Kiedy już zdobędziesz ekscytującą wiedzę ze wszystkich artykułów poleconych przeze mnie, zakończy się krok drugi i rozpocznie…

Krok trzeci. Tutaj swój początek zasygnalizuje zamienianie wiedzy w praktykę. Moment ten wymaga od Ciebie nieco inwencji twórczej, a także zdecydowania. Jeśli natomiast czegoś nie wiesz zawsze możesz skorzystać z komentarzy na stronie lub przejść na nasze forum i spytać o każdy interesujący Cię aspekt. Kiedy jednak jest ci tego mało, przejdź do…

Kroku czwartego. Ten zarezerwowany jest dla najbardziej ambitnych i żądnych wiedzy i jeszcze więcej praktyki w hipnozie. Wszystko to dzięki kontaktom z najlepszymi hipnotyzerami w Polsce i możliwością własnej praktyki pod ich okiem! Mowa o szkoleniach, które możesz znaleźć na e-hipnoza.pl. Wybierz to co odpowiada Ci najbardziej:

KURSY HIPNOZY

Przeczytaj również Darmowy Poradnik Autohipnozy

Kiedy już poznasz wszystkie podstawy zdobyte ze strony (polecam także e-book swojego autorstwa – tak, ten baner w prawym górnym rogu), a także chłonny wiedzy i praktyki odbędziesz proponowane przez e-hipnoza.pl kursy, pozostanie Ci już tylko jedno – krok piąty – wykorzystać zdobytą wiedzę dla zabawy, samoleczenia, szczęścia, pomagając innym, mówiąc krótko – do wszystkiego czego tylko chcesz. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia, a i nad tym popracujesz będąc stałym bywalcem e-hipnoza.pl, a także kursantem naszych szkoleń.

Do dzieła!

Pierwszym moim artykułem z serii technik i wskazówek dotyczących hipnotyzowania był artykuł, który cieszy się na stronie do dziś największa popularnością, co można zobaczyć w tabeli poniżej „najczęściej czytane na stronie”. Dotyczy on słusznego tematu albowiem odpowiada na pytanie „jak zahipnotyzować?”:

Jak zahipnotyzować? – moja pierwsza hipnoza

Na początku artykułu radzę przeprowadzić rozmowę wstępną. Tylko jak ona ma wyglądać? Po prostu opowiadasz o hipnozie, ale robisz to w sposób czarujący i tutaj na pomoc przychodzi kolejny artykuł, w którym również zawarty jest prosty schemat hipnozy:

Jak zostać hipnotyzerem

Trzeba jednak wiedzieć co mówić i tutaj pojawia się problem początkującego, bo nie jest pewien czy hipnoza naprawdę istnieje. Moje zapewnienie, że „tak” nic tutaj nie da, nadal będą mieć wątpliwości. Więc na początek załóż, że ona istnieje tak samo jak monitor, na który w tym momencie patrzysz. W miarę praktyki o istnieniu hipnozy przekonasz się w doświadczeniu. Przejdź teraz do teorii, by wiedzieć czym jest hipnoza i co możesz powiedzieć osobie w rozmowie wstępnej:

Hipnoza i autohipnoza

Ten artykuł to klasyka. Jest ogólny i krytycznie na niego patrząc niewiele mówi, ale powie ci wystarczająco dużo by móc przeprowadzić rozmowę wstępną. I do tego momentu wiele wiedzieć nie musisz, każdy może za pomocą tych informacji przeprowadzić hipnozę. Nie każdy jednak jest w stanie po tym zrozumieć na czym to polega. Dlatego nim podam techniki lećmy dalej po artykułach, które są niezbędne przy uczeniu się hipnotyzowania.

Czym jest hipnoza

To jeden z moich ulubionych artykułów i łeb ci utnę jak go nie przeczytasz i dokładnie nie przeanalizujesz. Zaczynam od banału, a więc co znaczy słowo hipnoza i to już rozjaśnia dlaczego kojarzy się hipnozę ze snem. Później już lekkie przykłady w jakiej sytuacji jest osoba zahipnotyzowana i jak postrzega hipnotyzera. Istotne jak chcesz zrozumieć na czym to polega i chcesz być w tym dobry.

Czy hipnoza istnieje?

Tym artykułem mogę nieco namieszać, ale powinieneś go przeczytać by być pewnym, że w tym momencie nie wiesz już nic 🙂 Pozwoli ci to jednak rozeznać się w temacie szerzej i myślę, że pomyślisz przy tym trochę. Dojdziesz również do wniosku dlaczego powinieneś więcej czytać artykułów z kategorii „rozwój osobisty”.

Rozluźniająca energia

Fiksacja wzroku

Plaża

Medytacja

Indukcja „hand-to-face”

Indukcja “hand drop”

Indukcje “handshake interrupt”

Indukcje błyskawiczne

I troszkę technik. Technika ma jednak to do siebie, że trzeba ją zastosować, a więc przeczytaj, załap o co chodzi, a właśnie… Żeby załapać, musisz posilić się jeszcze drobną dawką teorii w tym zakresie, a mianowicie jak tworzyć sugestię. Bo te, które spotkasz w powyższych artykułach są tworzone według pewnego klucza, którego możesz się domyślić, jednak pójdziemy na łatwiznę i przeczytamy sobie o tym w artykule poniżej.

Sugestia i autosugestia

Sugestie

Po zgłębieniu tego materiału już powinieneś dużo wiedzieć i pytanie „jak hipnotyzować?” będzie miało odpowiedź w twojej głowie. Na koniec poczytaj sobie jakie sugestie możesz zastosować po zahipnotyzowaniu delikwenta. Możesz również zdecydowanie więcej, ufam twojej wyobraźni.

Podejrzewam, że nie starczy wszystkim przybyłym tu użytkownikom uporu by przeczytać każdy artykuł od deski do deski. Może to i lepiej, poczekajcie aż napiszę książkę „jak hipnotyzować?”, a tam będzie wszystko i dużo więcej. Choć szczerze przyznam, że na stronie jest niemalże wszystko, tylko trochę ogólnie, trochę mało przykładów (artykuł ma swoje ograniczenia), ale jakby mocno się przyłożył to i tutaj można nauczyć się bardzo wiele bez zasięgania do literatury, która prawi o hipnozie od podstaw, co jednak nie zmienia faktu, że pozycja książkowa autora tak wspaniałej strony jest niezbędna 🙂

Dla tych, którzy jeszcze dość nie mają, poniżej kilka artykułów, które wyróżniam jako konieczne do przeczytania dla podchodzących do tematu z należytym zainteresowaniem.

Osobowość hipnotyzera

Specyficzne rodzaje hipnozy

Sugestia post-hipnotyczna

Jak robią to najlepsi – Jurij Mokriszczew

Słownik hipnotyzera

Rozmowy w toku – hipnoza (analiza)

Ruchy ideomotoryczne

Regresja

Jeśli czytasz ten tekst, a nie przeczytałeś tego co powyżej, to zmiataj stąd na początek 🙂 Hipnozy da się nauczyć i możesz tego dokonać. Baw się dobrze i uważaj, hipnoza uzależnia!

Szukasz kursów z trenerem? Kliknij – KURSY HIPNOZY